Získá si ODS s novými tvářemi zpět postavení jaké měla pod vedením Václava Klause? Doporučený

Václav Klaus v dobách slavné ODS Václav Klaus v dobách slavné ODS snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Občané se často ptají, zda již známe regionální lídry ODS do voleb do PSP ČR. Jsme rádi, že můžeme, s výjimkou lídrů v Olomouckém, Plzeňském a Libereckém kraji, ukojit jejich zvědavost. Ve Středočeském kraji povede kandidátku ekonomický expert ODS a Institutu Václava Klause Jan Skopeček. Na Vysočině byl lídrem zvolen starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Bývalý hejtman a stávající poslanec Jan Zahradník je jedničkou v jižních Čechách. V Moravskoslezském kraji vede kandidátku současný předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Dlouholetý starosta Trutnova a poslanec Ivan Adamec dostal důvěru v Královéhradeckém kraji. V Praze je jedničkou Jana Černochová, dlouholetá starostka Prahy 2 a poslankyně ODS. Jan Bureš, krajský radní a bývalý starosta Ostrova povede kandidátku v Karlovarském kraji. V Pardubickém kraji bude svůj mandát obhajovat vysokoškolský pedagog a vědec, profesor Simeon Karamazov. Litoměřický místostarosta a původním povoláním jaderný fyzik Karel Krejza je lídrem v Ústeckém kraji. Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha bude jedničkou ve Zlínském kraji. Pomyslnou jedenáctku uzavírá jako lídr předseda ODS Petr Fiala, který povede kandidátku v rodném Jihomoravském kraji.

 

Předseda ODS Petr Fiala k této sestavě lídrů našemu listu sdělil: „V čele kandidátek máme kvalitní a silné lídry. Odráží to naši snahu prezentovat ODS jako stranu, která má svoji tradici a pevné hodnotové ukotvení, ale zároveň i jako stranu otevřenou novým lidem a myšlenkám. Je také dobře, že mezi lídry jsou úspěšní komunální politici a nechybějí tam ani respektované osobnosti z řad odborné veřejnosti. Věřím, že to vše dohromady přispěje k úspěchu ODS v podzimních sněmovních volbách. Pro mě je ctí, že mohu vést kandidátku v Jihomoravském kraji, kde žiji a celý život působím."

Nezbývá než popřát hodně štěstí ve volbách a především po volbách. Věřme, že už se nebudou opakovat chyby a přímo ostudy ODS pod vedením Mirka Topolánka a Petra Nečase a že s novými tvářemi si opět získá strana důvěru občanů jakou měla pod vedením profesora Václava Klause. 

Zveřejněno v POLITIKA

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Související položky (podle značky)

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %