Knížák odchází zneuctěný partou slabochů, Fajt zadlužuje NG Doporučený

  • pondělí, čen 22 2015
  • Napsal(a)  Marie Knížáková
Marie Knížáková s prezidentem Václavem Klausem na oslavách manželových narozenin Marie Knížáková s prezidentem Václavem Klausem na oslavách manželových narozenin snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Milí Kulturníci, dostaly se ke mě docela dramatické zprávy o tom, jak Ing. Fajt zadlužuje Národní galerii a jaké neuvážené kroky dělá. Přes veškeré dopisy, které můj muž napsal ministrovi Hermannovi, aby ho varoval, zůstává ministr nejen netečný, ale i neuctivý, protože nikdy neodpověděl. Je vidět pouze při předávání nejrůznějších cen a pokládání věnců.

Před několika dny vyhodil Ing. Fajt nejlepší sekretářky ze svého sekretariátu,které tam pracovaly desítky let. Jedna z nich se brání a chce tedy jinou práci v NG, ale druhá říká, že to nemá zapotřebí zůstávat a dívat se na to, co se děje, že jí poslední 3 roky stačily. Jedná se o  velice schopnou a loajální úřednici. Mám v tomto oboru bohaté zkušenosti a umím to posoudit. I kdyby J. Fajt udělal jen takovýto přehmat, svědčí to o jeho neschopnosti a malodušnosti. A nic se neděje, je ticho po pěšině… 

Kde jsou, moji milí, co tak křičeli, když byl Milan Knížák generálním ředitelem? Kde jsou, když NG skutečně padá …. Kde je Jiří David, David Černý, Lindaurová,, Rafani, a jim podobní.? Samozřejmě, že jim nešlo o Národní galerii, ale o to jak poškodit M. Knížáka. Jak ubohé.

Milan Knížák odchází podvedený a svým způsobem zneuctěný partou slabochů.

Na AVU se s velkým smutkem loučí studenti s Milanem Knížákem. Je to docela dramatické. A zase je ticho …. Nikde ani slovo. Jako kdyby Knížák byl nakažen morem… Novináře to nezajímá, vedení AVU se bojí jeho otevřenosti a profesionality. A tak Milan Knížák odchází podvedený a svým způsobem zneuctěný partou slabochů.

Nestěžuji si, jen to konstatuji. Jsem nakonec ráda, že se "vrací domů" a bude svobodný. Způsob, jak se ho "zbavili" se zapíše černým písmem do minulosti Akademie výtvarných umění.

V politice se to vaří a kéž by ještě přitopili pod Babišem.

Velké pozdravy

Vaše Maruschka

 

 

 

Zveřejněno v KULTURA
Switch mode views:
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase