Mach a Zahradil vyslovili nedůvěru EK pod vedením Junckera Doporučený

  • pátek, lis 21 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Soumrak nad Evropským parlamentem Soumrak nad Evropským parlamentem snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Poslanci Evropského parlamentu Petr Mach (Svobodní) a Jan Zahradil (ODS) vydali společné prohlášení ohledně vyslovení nedůvěry Evropské komisi pod vedením Jean-Claude Junckera: Hlasovali jsme proti Junckerově komisi z mnoha důvodů při jejím vzniku, naši důvěru nemá a využijeme příležitosti hlasování o vyslovení nedůvěry, abychom tento náš postoj vyjádřili znovu.

 

 Vadí nám pokrytectví Jean-Claude Junckera, jehož Evropská komise nyní bude vyšetřovat daňové výhody, které Lucembursko právě v době kdy byl ministrem financí a premiérem, poskytovalo vybraným firmám. Jsme zároveň zásadně proti tomu, aby tento Junckerův problém sloužil jako záminka k unifikaci a harmonizací daní v EU.

Společně prohlašujeme, že jsme za daňovou konkurenci a stojíme za tím, že členské země mají mít právo lákat firmy na nižší zdanění.

Kritizujeme ovšem systém investičních daňových pobídek obecně jako nespravedlivý, a to i systém poskytovaný velkým společnostem v České republice. Připomínáme, že daňové prázdniny čerpají i firmy vlastněné českým ministrem financí Andrejem Babišem. Zatímco tisíce malých firem daně platit musí, vybrané velké firmy získávají daňové prázdniny.

Petr Mach, předseda Svobodných

Jan Zahradil, 1. místopředseda ODS

21. listopadu 2014

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 830 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %