Fragmenty - Fragmenty - SJ World News - Best of Joomla! http://www.fragmenty.cz Thu, 17 Jan 2019 07:07:58 +0000 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Ministryně Nováková navštíví s premiérem Babišem Singapur, Thajsko a Indii http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2503-ministryne-novakova-navstivi-s-premierem-babisem-singapur-thajsko-a-indii http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2503-ministryne-novakova-navstivi-s-premierem-babisem-singapur-thajsko-a-indii Ministryně Marta Nováková na setkání podnikatelů před odletem do Asie
Cesta do těchto tří zemí se uskuteční od neděle 13. do soboty 19. ledna letošního roku. Premiéra Andreje Babiše a ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou bude na oficiální návštěvě Indie, Thajska a Singapuru doprovázet přes 50 představitelů českých firem. Před odletem se paní ministryně setkala s těmito podnikateli, aby se vzájemně informovali o záměrech a cílech českých firem, které budou součástí této podnikatelské mise. našemu listu k tomuto setkání sdělila: „Toto setkání má především koordinační a věcně informativní charakter. Cílem podnikatelských misí v doprovodu nejvyšších ústavních představitelů obecně je přímá podpora konkrétních obchodních a exportních aktivit našich firem. Považuji proto za velmi důležité si ještě před odletem vzájemně upřesnit konkrétní zájmy našich firem v cílových zemích a možnosti konkrétní politické podpory ze strany premiéra a ministra. 

Singapur je obchodní branou do jihovýchodní Asie a nejdůležitější vývozní trh pro ČR ve Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Jsou v něm soustředěny velké obchodní firmy, které využívají své dlouhodobé kontakty v okolních zemích. Protože ekonomika EU svými vlastními nesmyslnými omezeními a stále více konfliktnější politikou s okolním světem stagnuje a naopak SANKCE UVALENÉ MERKELOVOU NA RUSKO NEBYLY POUZE ZBYTEČNÉ, ALE RUSKU VELMI POMOHLY otevřením spolupráce s Čínou a potažmo s Indií a celou Asií, je pro naši republiku velmi důležité být součástí těchto změn a být na příliv zboží z Asie do EU připravená.

Německo sice správně sází na plynovod Sibiř jdoucí přes něj z Ruska do zemí EU a tím na možnost je ovládat, ale zapomnělo, že z  Ruska může jít plyn i do asijských zemí, které využijí jeho oslabení německými a potažmo celoevropskými sankcemi a nabídnou mu spolupráci. A právě to se nyní děje. Čína postavila obratem plynovod napojený na Rusko a staví další dokonce i v západní hornaté a dosud spící Číně. Průmyslová výroba jí stoupá a aby mohla exportovat zboží do okolních států a do EU, začala  s výstavbou železnic tak rychle, že se Rusko rozhodlo z jednokolejné transsibiřské magistrály udělat dvoukolejku, aby s ní neztratilo dech. Vše ilustrují přiložené Obrázky. Červeně jsou značeny trasy nových plynovodů a ropovodů z Ruska do Číny.

Rovněž  ruská ropa jde do Číny.

Níže je na obrázku uvedena síť železnic z Číny do okolních zemí a do EU.

V případě Thajska je velmi zajímavou iniciativou tzv. „Východní ekonomický koridor“. Ten mj. počítá s výstavbou a modernizací obřích infrastrukturních projektů, jako jsou modernizace letišť, zvyšování kapacit přístavů apod. V rámci „koridoru“ se budují celá nová průmyslová odvětví, zvláště automobilový průmysl, letectví, elektronika, robotika nebo zemědělství spojené s biotechnologiemi. je proto pro naši zem důležité být od začátku při tom.

Návštěva v Indii by měla navázat na probíhající tradiční a dlouhodobé kontakty v obchodně ekonomické oblasti. Jednání s indickou vládou by měla podpořit nejen český automobilový průmysl, ale také pomoci při vstupu českých firem na indický trh.

„Myslím, že je pro nás velice důležité, abychom diverzifikovali naše exportní aktivity. Abychom neměli jen 85 procent celého exportu do Evropské unie, ale abychom měli jasnou strategii i v Asii a samozřejmě i v Africe. Všechny tři země patří mezi nejsilnější ekonomiky regionu, třeba Indie je země se šestým nejvyšším HDP na světě. Je to velká příležitost pro naše firmy,“  sdělil našemu listu k chystané cestě předseda vlády Babiš, který se na turné sejde k separátním jednáním mimo jiné s nejvyššími představiteli všech tří zemí. V případě Thajska se jedná o vůbec první návštěvu českého premiéra v této východoasijské zemi. 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) SVĚT Sat, 12 Jan 2019 12:25:49 +0000
Výroky ukrajinského velvyslance jsou skandální http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2502-vyroky-ukrajinskeho-velvyslance-jsou-skandalni http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2502-vyroky-ukrajinskeho-velvyslance-jsou-skandalni Autor článku přednášející na 25. Hovorech na pravici

V nedělním pořadu televize Prima Václav Klaus na otázku o hlavních ohniscích zvýšeného mezinárodního napětí ve světě odpověděl, že je „Ukrajina ponoukána politickými elitami Západu, včetně našich, aby co nejvíce provokovala Rusko a prezidenta Putina. Tam vidím možné ohnisko nebezpečí a myslím, že se Putin ještě chová opatrně a střízlivě a nenaskakuje na každou provokaci“. Ukrajinský velvyslanec v České republice reagoval vzkazem na svém twitterovém účtu otázkou: „Znamená jeho [Václava Klause] vyjádření souhlas s těmi, kdo si myslel, že to v roce 1938 bylo právě Československo, kdo vyprovokoval ‚opatrně a střízlivě‘ uvažujícího Hitlera?“.

Přestože tento jeho výrok získal podporu obvyklých českých politických „putinobijců“ a „sovětologů“ jako Miroslava Kalouska a Jaromíra Štětiny (ten by si raději měl vzpomenout na své nadšené cestopisné výpravy do Sovětského svazu, kde s vorem Matylda sjížděl sibiřské řeky v místech, kam býval přísný zákaz vstupu – Štětina překvapivě povolení získal), my v Institutu Václava Klause útok ukrajinského velvyslance na Václava Klause ostře odmítáme.

Nejprve chceme vyjádřit své přesvědčení, že výroky tohoto typu, ať by přicházely od velvyslance jakékoliv země, považujeme za nemístné. K hájení našich národních zájmů patří i naše právo mít názor na geopolitické dění v okolí České republiky. Sledujeme, že je Ukrajina Západem dlouhodobě zneužívána ke stupňování napětí mezi Západem a Ruskem. Důsledky toho se nás negativně dotýkají, a proto nestojíme na straně těch, kteří k tomu chtějí přispívat.

Náš postoj k Hitlerovi – tehdejší i dnešní – je jasný. Ohledně Ukrajiny tehdy a dnes nám to tak jasné není.  Češi, na rozdíl od Ukrajinců, neměli své, s nacisty kolaborující banderovce, a proto nedovedou pochopit, že jsou dnes na Ukrajině banderovci oslavováni jako národní hrdinové. Pouštět se na kluzký led historických paralel je velmi riskantní. To by si pan velvyslanec měl rozmyslet.

My s historií nemanipulujeme, a proto ruského prezidenta Putina s Hitlerem srovnávat nebudeme. 

8. ledna 2019

 
]]>
SVĚT Fri, 11 Jan 2019 14:31:27 +0000
Vrací se Německo do třicátých let? Antifa fyzicky útočí na poslance AfD jako kdysi hitlerovci na Židy http://www.fragmenty.cz/index.php/eu/item/2500-vraci-se-nemecko-do-tricatych-let-antifa-fyzicky-utoci-na-poslance-afd-jako-kdysi-hitlerovci-na-zidy http://www.fragmenty.cz/index.php/eu/item/2500-vraci-se-nemecko-do-tricatych-let-antifa-fyzicky-utoci-na-poslance-afd-jako-kdysi-hitlerovci-na-zidy Kdy vypálí Antifa kromě sálů AfD také Reichstag?

Alternativa pro Německo (AfD) je od svého vzniku v roce 2013 terčem nenávistných útoků fanatických a stále lépe organizovaných levičáků tzv. Antify. V posledních dvou třech letech jejich agresivita a brutalita zřetelně narostla, evidentně v souvislosti s úspěchy AfD v zemských a spolkových volbách. Bojůvky Antify ničí stranický i soukromý majetek, psychicky zastrašují, skandalizují a v poslední době stále častěji i fyzicky útočí na poslance a další představitele této strany. Děsivým a tragickým vrcholem těchto – hitlerovské Německo připomínajících – extremistických činů je napadení poslance spolkového sněmu a šéfa regionální pobočky AfD v Brémách Franka Magnitze, kterého se tři neznámí útočníci v pondělí odpoledne pokusili zabít.

Celkový počet útoků jde do stovek, přičemž není znám jediný případ, že by německé soudy potrestaly pachatele (i když ti se na sociálních sítích ke svým činům leckdy hrdě hlásí). Není nám znám jediný případ, že by – až do včerejška – představitelé německého partajního kartelu od CDU po Levici některý z těchto útoků odsoudili. Naopak. Tzv. boj proti pravici, který je ve Spolkové republice desítky let osou politiky vládnoucího establishmentu, je pařeništěm, z něhož vyrůstá násilí levičáckých neomarxistických bojůvek. Násilí je namířeno proti každému, kdo se postaví proti vládní migrační, ekologické či evropské politice. Proti všem, kteří si dovolí kritizovat feministické a genderové tažení proti normálním lidem a vystupovat na obranu rodiny a lidské přirozenosti.

Za téměř dvacet let merkelismu se Německo, ekonomický kolos a světový vývozní šampion, změnilo v zemi s masivním potlačováním svobodného myšlení a projevu. V zemi, kde se oslavuje Marx a kde je médii ostrakizován a ostouzen každý, kdo si dovolí veřejně prohlásit, že chce zůstat Němcem a že má kvůli migraci strach o osud německé kultury. V zemi, kde se se členy a sympatizanty AfD, jediné skutečné opoziční strany, jedná jako s nepřáteli. Připomíná to Německo 30. let minulého století, kdy se nastupující agresivní nacismus začal zbavovat politické opozice a všech demokratů v zemi.

Člověku je zle ze všech těch Maasů (SPD) a Özdemirů (Zelení), kteří léta budovali a upevňovali obludný systém a nyní prolévají krokodýlí slzy nad otřesným snímkem zbitého polomrtvého Magnitze. A v neposlední řadě je člověku zle z CDU, která léta káže o demokracii, zatímco v její vlastní zemi to s demokracií a svobodou jde od deseti k pěti. 

9. ledna 2019

]]>
EU Fri, 11 Jan 2019 14:12:37 +0000
Otevřený dopis biskupům Německa: Nebudete-li činit pokání, zahynete! (Lk 13,3) http://www.fragmenty.cz/index.php/cirkev/item/2498-otevreny-dopis-biskupum-nemecka-nebudete-li-cinit-pokani-zahynete-lk-13-3 http://www.fragmenty.cz/index.php/cirkev/item/2498-otevreny-dopis-biskupum-nemecka-nebudete-li-cinit-pokani-zahynete-lk-13-3 Na odchodu Sv. Otce Benedikta XVI. a jeho nahrazení papežem Františkem měli velký podíl němečtí biskupové

Vážení biskupové Německa, v této historické době učiňte pravdivou diagnózu stavu německé teologie a přiznejte katastrofální ovoce, které církvi i světu přinesla. Došlo k masovému odpadu od živé víry a k rozšíření herezí popírajících samu podstatu Kristova učení. Důsledkem je hrubé narušení morálních principů i Božích přikázání. Jinými slovy, jde o sebevražedný proces, k němuž vytvořila podmínky právě německá teologiePravdivá prognóza stanoví: Křesťanství na území Německa nebude zachráněno, pokud nedojde k adekvátnímu pokání. Především vy, němečtí biskupové, musíte konat pokání sami za sebe, konkrétně za to, že jste pravověrné učení postupně nahradili herezemi. Teprve po vašem pokání může nastat pravdivá reevangelizace a rechristianizace odpadlého křesťanství, které už splynulo s duchem světa. Pravdivá diagnóza musí znovu ukázat na realitu hříchu i na ložisko lži a zla v nás – na dědičný hřích. Bez základního přiznání reality hříchu, duchovně slepý člověk nevnímá ani potřebu spásy a odmítá Spasitele.

Největší překážkou pravdivého pokání a pravdivé obnovy církve je dnes papež František.

Zastává nejvyšší úřad v církvi, ale místo ochrany víry a mravů kryje hereze i homosexuální zločiny a ruší morální principy (Amoris laetitia). Arcibiskup Viganò, bývalý americký nuncius, odvážně ukázal na tuto otřesnou realitu a vyzval Františka k abdikaci. Jenže František ani jeho stoupenci dobrovolně abdikovat nechtějí. Sv. Basil Velký nabádá k neposlouchání falešného pastýře a cituje Ježíšova slova: „Hlas cizího neznají, ale utečou od něho.“ Na adresu heretiků sv. Basil říká: „Kupčí s Kristem a já nikoho takového nepokládám za biskupa. Utíkáme od nich – heretiků – a uvalujeme na ně anathemu.“  František byl vyzván k rezignaci, nebude-li však potom celý sebelikvidační systém církve nahrazen novým, obrodným systémem, proces duchovní sebevraždy bude pokračovat. Vážení biskupové Německa, uvědomte si, že pokud by nastal obrodný proces, nemůžete do něj patřit, nebudete-li činit pokání z duchovní otravy herezí a z propagace amorálnosti. Před několika lety předseda biskupské konference Německa, R. Zollitsch, pronesl na Bílou sobotu herezi maxima, když prohlásil, že prý Kristus nezemřel za naše hříchy, ale pouze ze solidarity s trpícími. Jak to, že Zollitsch nebyl vyzván k veřejnému pokání? Pokud by odmítl, měl být vyloučen z církve.

Klademe vám základní otázku: Jestliže nevedete věřící ke spáse, jaký smysl má celá vaše biskupská konference? Nemáte právo se nazývat ani křesťany, ani církví, protože jste duchovní zločinci a duchovní vrazi! A největší tragédií je, že jste tak duchovně slepí, že už to vůbec nevnímáte.

V současném stavu jste, až na čestné výjimky, vyloučeni z církve dle Gal 1,8-9 a dle papežské buly Pavla IV. Cum ex apostolatus officio. Pokud každý z vás, biskupů Německa, nebude konat pravdivé pokání před Pánem, bude v hodině smrti věčně zavržen!

Jestliže by biskupská konference Německa v tomto stavu duchovní smrti chtěla zavádět nějaké „obrodné“ systémy (rušit papežství či prosazovat své kandidáty), bude to jen k vaší duchovní škodě i ke škodě církve. Ježíšova slova se plně vztahují na vás: „Jestliže nebudete konat pokání, všichni zahynete!“ (LK 13,3)

(následuje Příloha 1 a 2)

 

+ Eliáš

Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr

Biskupové sekretáři

]]>
Office_BCP@atlas.sk (+ Eliáš Antonín Dohnal OSBMr) CÍRKEV Fri, 11 Jan 2019 13:07:57 +0000
Robert A. Hall: Jsem unavený http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2497-robert-a-hall-jsem-unaveny http://www.fragmenty.cz/index.php/svet/item/2497-robert-a-hall-jsem-unaveny Muslimové vraždí nejen křesťany a Židy, ale i všechny nevěřící psy

I přes některé zdravotní problémy, jsem pracoval 50 hodin týdně a sedm nebo osm let jsem nebyl nemocný. Měl jsem dobrý plat, celý život jsem pracoval tak, abych se dostal tam, kde jsem dnes. V dané ekonomice je ale odpočinek v nedohlednu a já už jsem unavený. Velmi unavený.  

 Jsem unavený z toho, že se mi říká, že musím "vytvářet bohatství" pro lidi, kteří nemají moji pracovní morálku.

Jsem unavený z toho, že slyším, že mi vláda může vzít peníze, které jsem si poctivě vydělal, aby je měla pro lidi, kteří jsou příliš líní na to, aby pracovali a vydělali si peníze také. 

Jsem unavený z toho, že se mi říká, že Islám je "Náboženství Míru," a přitom si každý den mohu přečíst desítky příběhů o tom, jak muslimští muži zabíjejí své sestry, manželky a dcery, kvůli „rodinné cti“. Muslimové se bouří kvůli nějakým drobným urážkám, Muslimové vraždí Křesťany a Židy, protože oni nejsou "věřící", Muslimové pálí školy pro dívky, Muslimové se neštítí odsoudit k trestu smrti ukamenováním dospívající oběti znásilnění za "cizoložství", Muslimové mrzačí malým holčičkám jejich genitálie, to vše ve jménu Alláha, protože jim to nařizuje Korán a právo Šaría. 

Jsem unavený z toho, že se mi říká, že musíme být „tolerantní vůči jiným kulturám," a že musíme naše peníze použít na stavbu mešit a v islámských školách v Americe a Kanadě tolerovat kázání nenávisti, zatímco žádná americká ani kanadská náboženská komunita nemůže postavit kostel, synagogu, nebo církevní školu v Saúdské Arábii a tam šířit lásku a toleranci…

Jsem unavený z toho, že se můj životní standard snižuje kvůli globálnímu oteplování, o kterém se nesmí diskutovat.

Jsem unavený z toho, že se mi říká, že drogově závislí jsou vlastně nemocní, takže jim musíme pomáhat, podporovat je, jednat s nimi ohleduplně a platit za škody, které páchají, protože nemocným se musí pomáhat.

Jsem unavený z jednání bohatých sportovců, bavičů a politiků, kteří ze všech stran hovoří o nevinných chybách, hloupých chybách nebo chybách z mládí, když všichni velmi dobře víme, že si myslí, že jejich jedinou chybou bylo, že se nechali chytit.

Jsem opravdu unavený z lidí, kteří nemají odpovědnost za své životy a činy.

Jsem unaven z toho, že ze svých problémů obviňují kde koho, včetně vlády a nechtějí si přiznat, že si za tyto problémy mohou oni sami.

Ano, jsem zatraceně unavený. Ale jsem také rád, že mi je 68, protože už nebudu svědkem toho, co ti lidé udělají se světem. Jenom mi je líto, že se toho dožijí moje vnučky a můj vnuk. 

]]>
SVĚT Fri, 11 Jan 2019 11:27:22 +0000
Nejpevnější základny voličů mají SPD, nejslabší TOP 09 http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2496-nejpevnejsi-zakladny-volicu-maji-spd-nejslabsi-top-09 http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2496-nejpevnejsi-zakladny-volicu-maji-spd-nejslabsi-top-09 Tomio Okamura má nejstabilnější podporu voličů

Z výsledků listopadového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplynulo, že vazby českých voličů na strany, s nimiž sympatizují, se v posledních letech upevnily a jsou nejsilnější od poloviny devadesátých let. Největší podíl přesvědčených přívrženců mezi svými voliči mají hnutí SPD (80 procent sympatizantů se silnou vazbou), komunisté (79 procent) a lidovci (77 procent). Naopak nejnižší podíl má TOP 09 (54 procent). Piráti (68 procent) a ANO (68 procent). Nejčastějším důvodem, proč lidé volí jimi preferovanou stranu, je shoda s jejím programem. S minimálním rozdílem následuje důvěra k čelným představitelům strany a blízkost obecného ideového zaměření strany. Na posledním místě skončila možnost podílet se na stranickém životě, která hraje roli v rozhodování jen u sedminy respondentů.

 Z výše uvedeného je vidět, že voliči preferují strany s jasným postojem. Strany s nesrozumitelným či vůbec neexistujícím programem nejsou pro ně příliš důvěryhodné. A také samozřejmě sledují, zda si předsedové stran za tím co slibovali ve volbách stojí i nadále. U lidovců a komunistů bylo vše jasné po léta, zajímavé je, že se ještě před ně dostal před negativní a nepravdivou mediální kampaň díky svým jasným postojům předseda SPD Tomio Okamura, za což zasluhuje obdiv. 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Fri, 11 Jan 2019 10:18:08 +0000
Cestou k naplnění naší naděje je odvaha http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/soudcokracie/item/2495-cestou-k-naplneni-nasi-nadeje-je-odvaha http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/soudcokracie/item/2495-cestou-k-naplneni-nasi-nadeje-je-odvaha Předseda Rozumných Petr Hannig se svými vnoučaty

My, pamětníci, musíme neustále připomínat těm, kteří vědí o událostech, které jsme skutečně prožili, pouze z médií. A to velmi často dost zkresleně. Moji vrstevníci, určitě si pamatujete na první novoroční projev prezidenta Havla „naše země nevzkvétá“ z 1. 1. 1990. Řekl v něm, že sní o samostatné, svobodné, demokratické (ne tedy liberálně demokratické - propagující genderismus a vše, nad čímž dnes nevěřícně kroutíme hlavami, a co je nám pod pojmem politická korektnost vnucováno), hospodářsky prosperující a sociálně spravedlivé republice, republice lidské, která slouží člověku. To byla krásná slova. Na ta slova je třeba navázat. Chtěl též, aby naše republika (i když tehdy to bylo ještě Československo) nebyla v žádném vojenském paktu. Tento jeho tehdejší sen o neutralitě potvrzuje i samotný George Soros s tím, že Havla právě on přesvědčil o opaku. Doslova na nahrávce říká, že Havel byl naivní. Bohužel to, co prospívá lidem, považovali a považují velcí finanční dravci za naivitu. Pokud tomu nevěříte, poslechněte si od 2 minuty a 20. vteřiny autentická slova G. Sorose: https://www.youtube.com/watch?v=4zyn9-TpbKM

Havel měl totiž v té době sen o Evropě bez cizí vojenské přítomnosti, a to nejen bez Varšavské smlouvy, ale i bez NATO. To potvrzují i další pamětníci.

V Havlově projevu v Československé televizi, už 16.12. 1989 (to ještě nebyl prezidentem) zaznělo: Chci budovat záruky SVOBODY PROJEVU.

Chci navázat na jeho tehdejší myšlenky, které v těchto projevech zazněly.

To jest, chci nynější ČR svobodnou (bez diktátu Bruselu – já jsem pro vstup do EU nehlasoval). Chci ČR neutrální. Chci svobodu projevu. Chci internet bez cenzury.

Vyznávám slova, která jsou přisuzována Voltairovi: „Nemusím s Vámi souhlasit, ale budu Vás bránit, abyste vždycky mohl říkat to, co si myslíte“. Proto přes všechny rady těch, co to se mnou myslí dobře, a říkají, abych nespolupracoval s Adamem Benjaminem Bartošem, podmínečně odsouzeným pouze za to, co řekl a napsal, že mi to uškodí, neposlechnu těchto „dobře“ míněných rad. Budu s ním a jeho Národní demokracií spolupracovat. Adam Bartoš nebyl odsouzen za to, že něco „odklonil“ nebo ukradl, ale za to, co považoval za nutné říci a napsat (i když zdůrazňuji, že s některými jeho výroky nesouhlasím). To je můj díl ODVAHY, ke které vás budu v dalším textu vyzývat.

Jeden filosof zde prohlásil, že rok 2018 byl rokem nenávisti. Takovým temným znamením toho bylo, že prezidentská kytice byla v době státního svátku vhozena do koše.

Pojďme spolu rok 2019 prožít tak, aby onen filosof (V. Podracký) mohl na jeho konci prohlásit, že byl rokem NADĚJE. Naděje, že budeme naslouchat jeden druhému, že se nenecháme strhnout k nenávisti k těm, kteří jsou nositeli jiných myšlenek, než jsou ty naše vlastní.

Ještě dodám, že bych byl rád, kdyby byl rokem ODVAHY. Odvahy ve volbách do Evropského parlamentu volit ty strany či koalice, které se budou snažit vrátit Evropu do nedávných dob, kdy každý stát měl možnost zamezit zákonům diktovaným z Bruselu, které jsou v jeho neprospěch. Evropa musí být zase kontinentem, kde se každý stát, každý národ bude cítit svobodným.

A vysvětlím, proč říkám rok odvahy.

K Evropským volbám chodí volit velice málo voličů. V roce 2014 to bylo pouze něco málo přes 18%, neboli jeden a půl milionu voličů. Kdyby všichni ti, co by k volbám nepřišli, protože s EU nesouhlasí, vhodili svůj hlas těm, co takzvaně nemají šanci, ale vyjadřují jejich názory, tak by si nemuseli lámat hlavu tím, že jejich hlas propadne. Protože kdyby volit vůbec nepřišli, tak by propadl tak jako tak. Konečně by mohli projevit odvahu dát to těm, kterým věří, a ne těm, jejichž činností byli zklamáni.

Lidí, kteří přemýšlejí a čtou tyto úvahy, je velice málo. Proto je potřeba najít i odvahu mluvit se svými známými, sousedy atd. Mluvit o těch, kterým věříte. Díky vaší odvaze volit PODLE SRDCE, mohou právě oni změnit věci k lepšímu.

Takže přátelé, mějme ODVAHU a NADĚJE se přemění ve skutečnost.

Přeji vám všem v roce 2019 vše dobré.

Mgr. Petr Hannig, předseda strany ROZUMNÍ

 
]]>
hannig.petr@seznam.cz (PETR HANNIG) SOUDCOKRACIE Fri, 11 Jan 2019 07:56:04 +0000
Počátek zániku ODS a víry v pravici u nás nastal díky Topolánkovi http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2494-pocatek-zaniku-ods-a-viry-v-pravici-u-nas-nastal-diky-topolankovi http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2494-pocatek-zaniku-ods-a-viry-v-pravici-u-nas-nastal-diky-topolankovi Zatímco Václav Klaus bojuje na všech možných i nemožných mezinárodních fórech nepřetržitě za naši svobodu, co dělá pan Topolánek? Kde je Kalus a kde on?!

Po přečtení příspěvku na facebooku paní Karolíny Stonjekové, který se mi líbil tak, že jsem ho zveřejnila v naší revui Fragmenty pod názvem "Nikdo neublížil ODS a tedy pravici u nás víc než Mirek Topolánek", bych chtěla jen doplnit, že Topolánkovo eurohujerství a naprostá pyšná ignorance až výsměch všeho, co udělal jeho předchůdce Václav Klaus, bylo šokem pro bývalé tvrdé jádro (kolem 25 %) voličů původní ODS. Profesor Fiala přebral kdysi bohatou ODS po Topolánkově a pak chvilkovém Nečasově řádění se 40 miliony dluhů, vyvedl ji z toho za cenu, že se vzdal místa rektora university a pracoval jako brouk, protože chtěl podle vlastních slov zachránit pravici u nás. Za to mu patří poklona. Bohužel ale má na pravicovou a zejména evropskou politiku rozdílný názor než Václav Klaus a bývalí voliči jeho ODS. A to je zlomové zejména v době, kdy nám kancléřka Merkelová vnucuje přijímat její životu nebezpečné hosty... Díky Fialově europeismu již ODS není, bohužel, ta původní hrdá Klausova ODS, která by se tomu dokázala postavit.

 

Počátek zániku ODS nastal ale díky Topolánkovi, nikoliv Fialovi, a na to by se nemělo zapomínat!

A i kdyby byli snad někteří voliči schopni Topolánkovi odpustit jeho urážlivé a hrubé vystupování vůči názorům prezidenta Klause či jeho spolupodpis vedle podpisu Jiřího Paroubka na povolení staveb fotovoltaik stojící naši zem kolem 700 miliard, přinucení delegátů Kongresu ODS na Žofíně pod pohrůžkou pádu jeho vlády, aby v rozporu s  usnesením předchozího Kongresu souhlasili s jeho podpisem Lisabonské smlouvy, která nás uvrhla do Hayekem předpovídaného otroctví Evropské unie, odpustit nelze.

Byla to prakticky vlastizrada na vlastní zemi, která se stala po půlstoletí života v komunismu opět nesvéprávnou a namísto budování lepšího svobodného života musí nyní její představitelé neustále svádět boje s nesmyslnými příkazy lepšolidí z EU, kteří nám v současné době dokonce vnucují životu nebezpečné hosty kancléřky Merkelové. Kdybychom nepodepsali  Euroústavu zvanou Lisabonská smlouva a nemuseli poslouchat její nadřazené "zákony", žili bychom ve svobodné kapitalistické zemi, jakou jsou například opět Trumpovy USA. 

Člověk, který jednou řekne o něčem, že je to fake a pak po rozhovoru s kancléřkou Merkelovou totéž prosazuje pod pohrůžkou pádu vlády, neboli mění své postoje za sliby národu podle své prospěšnosti, ten nemá právo stát v čele čehokoliv. Ne nadarmo platí přísloví: Kdo jednou zradí, zradí podruhé.  A to by měli mít lidé, kteří ho půjdou volit do Evropského parlamentu, na paměti. 

]]>
haslingerova@fragmenty.cz (IVANA HASLINGEROVÁ) POLITIKA Thu, 10 Jan 2019 11:31:58 +0000
Nikdo neublížil pravici u nás víc, než Mirek Topolánek http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2493-nikdo-neublizil-pravici-u-nas-vic-nez-mirek-topolanek http://www.fragmenty.cz/index.php/politika-cr/item/2493-nikdo-neublizil-pravici-u-nas-vic-nez-mirek-topolanek Topolánkova ODS
Začínám si všímat, jak si v poslední době začínají média všímat (znovu) Mirka Topolánka. Důvod to může mít jen jeden: pokus o Topolův politický comeback. O ten se ostatně pokusil na podzim 2017, když na poslední chvíli oznámil prezidentskou kandidaturu, na které se už ovšem pracovalo minimálně od jara téhož roku. Prezidentská volba byla vlastně jen taková testovačka, zda je ještě možné Topola po těch letech politicky zrecyklovat a zda již voliči v toku času dostatečně zapomněli na jeho chování. Před prezidentskou volbou se zdálo, že ten, kdo zapomněl, byli hlavně někteří členové ODS - kterým se už s odstupem věků vykouřilo z hlav, jak dokonale Topolánek dokázal tuto stranu rozebrat na molekuly jeho rozkročením a rozpažením.
Kdyby tehdy Topol udělal v prvním kole prezidentské volby lepší výsledek, než jen oněch umaštěných ani ne 5 %, stál by dnes s největší pravděpodobností v čele kandidátky do Evropského parlamentu. Naštěstí se ale ukázalo, že voliči touto mírou amnézie netrpí a zamázli jeho snahy hned na startu.

Prezidentské testování tak sice skončilo malým Waterloo, ale po roce už je opět načase, se veřejnosti připomenout. Topolův návrat do ODS pravděpodobně nebude průchozí - jakkoli je fakt že Fialovské vedení (nejslabší skvadra v historii strany), by bylo jistě pro staré šíbry snadným soustem. Otázka je, zda Topolánek nespojí síly spíše se svým věrným druhem ve zbrani, Miroslavem Kalouskem, jehož TOPka se už nějakou dobu potápí jak Jiřina Švorcová v Králi Šumavy.

Jisté ale je, že tahle show má docela jiný cíl, než jen zaplnit znuděným divákům mezeru ve vysílání...

 

]]>
POLITIKA Thu, 10 Jan 2019 10:31:17 +0000
Bez Klause bychom nežili v kapitalismu, ale v otroctví http://www.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/item/2490-bez-klause-bychom-nezili-v-kapitalismu-ale-v-otroctvi http://www.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/item/2490-bez-klause-bychom-nezili-v-kapitalismu-ale-v-otroctvi Prezident Václav Klaus se může při pohledu zpět právem šťastně usmívat

Před dvaceti osmi lety stál tehdejší federální ministr financí Václav Klaus ve vládě Mariana Čalfy v čele skupiny vládních reformátorů, kteří se pustili do zásadní transformace naší ekonomiky, která měla státem diktátorsky řízenou plánovanou komunistickou ekonomiku přeměnit na demokratickou kapitalistickou volného trhu. Mnozí si možná v té vzrušené době plné novinek a nejrůznějších změn ani neuvědomili, že nejriskantnějším bodem celého polistopadového vývoje byla liberalizace cen, ke které pod jeho velením tehdy došlo, neboť v případě jejího neúspěchu se nastartovaný proces nástupu kapitalismu mohl zastavit, protože by nemohly být provedeny následné kroky jako liberalizace zahraničního obchodu, privatizace a prodej podniků do zahraničních rukou, které byly nutné k uskutečnění přechodu od komunismu ke kapitalismu. I sám strůjce cenové liberalizace Václav Klaus přiznal, že si tohoto rizika, kdyby se nepovedla správně liberalizace cen a díky tomu nastala obrovská inflace, byl velmi dobře vědom: "V žádné jiné chvíli nebyl důvod, abych z ekonomického hlediska nespal a čekal, co se stane zítřejší den."  


Dnes se toto napětí může zdát, zejména mladé generaci žijící v Klausem vybudované demokratické kapitalistické zemi, nepochopitelné, ale nesmíme zapomínat na historický kontext, ve kterém vše probíhalo. Do roku 1990 se slovo "kapitalismus" nemohlo oficiálně vyslovovat. To, že je začátkem roku 1990 vyslovil jako první v televizním projevu veřejnosti tehdy příliš neznámý ministr financí Václav Klaus, bylo od něj velice troufalé, neboť to vzbudilo nesmírnou nevoli u zastánců budování "třetích cest" ,reformním komunistům šedesátých let v čele s Milošem Zemanem, Komárkem,  Jičínským, Vlasákem, Grégrem, Vrbou a disidentům z kulturní a intelektuální sféry v čele s Havlem, Dienstbierem a Pithartem, kteří, jak se v průběhu doby ukázalo, nás chtěli dovést nikoliv ke kapitalismu, ale ke komunismu s lidskou tváří. Jestli bylo revolucí říci slovo kapitalismus, tak slova "privatizace" a "prodej do zahraničních rukou" byla v jejich očích revolucí mnohonásobnou. Kdyby neprosadil Václav Klaus proti nim jeho ekonomickou transformaci, dnes bychom nežili v kapitalistickém státě se směnitelnou korunou, tržní ekonomikou a volným pohybem osob, byť poznamenanou v současnosti některými socialistickými omezováními. A to by si měli všichni jeho pomlouvači neznalí věci uvědomit.

Chtěla bych se proto pokusit  odstranit řadu nepravd, pomluv a desinterpretací, které se na toto témata v průběhu let nabalily zejména v důsledku pomluv výše uvedených zastánců třetích cest. Připomenout zejména věčně nespokojeným lepšolidem typu Otakara Svobody, jak doopravdy probíhalo obnovení kapitalismu v naší zemi po pádu komunismu v roce 1989. Jaké štěstí bylo, že   se objevil v tom porevolučním chaosu někdo, kdo věděl, jak vše provést a jak těžké bylo, aby svou ekonomickou reformu prosadil proti jejím oponentům. Co vše  musel udělat ten "ha*zl" Klaus pro to, aby pan Svoboda mohl žít ve svobodné  zemi a nebyl za to jak mluví o vrcholných politicích uvalen do vězení jako za komunismu pan Škutina. Takže:

Jak to probíhalo v letech  1990 - 1991 doopravdy  

Celosvětové zhroucení komunismu interpretované u nás jako porážka komunistické vlády disidenty vyvolalo v celém národě mimořádnou euforii a vytvořilo velice vzácnou vysokou jednotu občanů. Bohužel tato jednota byla výslovně negativní, tedy proti životu ve zločinné komunistické diktatuře, ale nikdo z protestujících neměl připravenu alternativní cestu vpřed. Bylo to zřejmě proto, že si nikdo nedokázal představit, že se komunismus skutečně zhroutí. Lépe řečeno, alternativu měli  připravenu pouze levicově smýšlející obrodní komunisté a levicoví intelektuálové a tou byla, jak již jsem uvedla výše, utopická třetí cesta budování komunismu s lidskou tváří. A i když to může nyní znít neuvěřitelně, mnozí občané, kteří si neuměli po půl století života v komunistickém, železnou oponou od svobodného světa izolovaném státě, to přijímali jako dobrou alternativu proti minulosti podobně jako v roce 1968 Dubčekovu reformní cestu při Pražském jaru. 

V porevolučním chaosu a obrovské havliádě se však podařilo veřejnosti takřka neznámému ekonomovi Václavu Klausovi stát ministrem financí v tehdejší Čalfově federální vládě a začít prosazovat svůj dávný sen znovuobnovení kapitalismu u nás za pomoci jeho ekonomické reformy, i když zastánci třetích cest  s ním opravdu neuvěřitelně bojovali. Bez nadsázky lze říci, že boj výše popsaných oponentů (dnes bychom řekli lepšolidí) s Klausovými názory byl v tehdejším parlamentu tak urputný, že by se Klausova ekonomická reforma nemohla uskutečnit nebýt tehdejšího předsedy vlády Mariana Čalfy, který ač komunista, byl inteligentní, sledoval politiku a věděl, že se komunismus celosvětově vyprázdnil a snažil se proto pomoci Klausovi prosadit jeho ekonomickou reformu a tím zavést kapitalismus, v němž, jak správně tušil, se i jemu a jeho soudruhům bude nakonec dobře žít. Rozhodně lépe, než kdyby se postavili proti. Díky jeho hlasu a hlasu jeho přítele, ministra obrany Vacka, nakonec Klausova ekonomická reforma prošla.

Dne 1.1.1991 nastala díky tomu skutečně obrovská a neopakovatelná změna pro náš stát. Změna, kdy se z teoretických úvah a snů  díky Klausovi a jeho týmu spolupracovníků promítly výsledky listopadového převratu do konkrétního života nás všech.  V tento den nastala po zhroucení komunismu teprve skutečná změna v našem komunistickém systému. Změna přechodu z komunismu do kapitalismu. Byly spuštěny změny, které se dotkly života nás všech, kteří jsme o tom ani nesnili. 

Zbývá ještě podotknout jak malá skupinka devíti lidí dokázala takovou obrovskou změnu státního systému prosadit. Zejména nyní, když vlády nejsou mnohdy schopny zajistit ani posyp silnic v zimě. Tuto pro stát tak důležitou změnu provedla 1. 1. 1991 malá skupinka devíti lidí lidí: Marián Čalfa, v roce 1991 předseda vlády ČSFR, Vladimír Dlouhý, v roce 1991 ministr hospodářství ČSFR, Karel Dyba, v roce 1991 ministr pro hospodářskou politiku a rozvoj České republiky, Dušan Tříska, v roce 1991 náměstek ministra financí, Ivan Kočárník, v roce 1991 náměstek ministra financí ČSFR, Vladimír  Rudlovčák, v roce 1991 náměstek ministra financí pro ceny, Jana Fürstová, v roce 1991 náměstkyně ministra financí, Emanuel Šíp, v roce 1991 ředitel odboru maloobchodních cen ministerstva financí ČSFR a samozřejmě hnací síla celého procesu, ministr financí České a Slovenské federativní republiky v roce 1991 Václav Klaus. Obrázek  je zachycuje při příchodu na konferenci "Patnácté výročí znovuobnovení kapitalismu u nás" uspořádanou  Centrem pro ekonomiku a politiku v Národním domě v Praze na Vinohradech. 

Všem patří velký dík nás všech! 

]]>
pancir@fragmenty.cz (Super User) EKONOMIKA Mon, 07 Jan 2019 14:32:16 +0000